The island of Sri Lanka is located near the equator and is washed by the warm Indian Ocean – the conclusion is that both water and air are warm.
The average annual temperature is 26 – 30*C – conclusion: take light and preferably natural fabrics, not tight, it will be hot. Shoes – comfortable, sandals, flip-flops, sneakers if you are going to the mountains or just have a habit of walking like that in the summer.
In Sri Lanka, you can eat a lot of fruit, there are about 120 species of it, and almost all of them are unknown to us – the conclusion is that we must stock up on allergy and …. – in a word, activated charcoal or whatever you use for stomach upsets.
We eat fruit, but we don’t go over the limit because we want to try everything. It’s like eating strawberries in the spring or tangerines at Christmas, it’s delicious, but not everyone can do it without consequences.
Lankans eat only fresh food, so it’s almost impossible to get poisoned if you don’t order food in frankly terrible conditions or eat in *our* cafes, it all depends on the owner, because for our region it’s normal to eat borscht for a week.
The cuisine is food, very tasty and very varied, but spicy, sometimes very spicy – the conclusion: we try everything, but order not spicy for Europeans, again, good hotels a priori understand that we cannot enjoy spicy food, so they immediately serve food adapted for us.
Наймиліші слоники і мавпочки (усі-пусі), ну для когось крокодильчики і т.д!!! Друзі мої, не забуваємо – це дикі тварини, висновок: любимо і милуємося здалеку, не порушуючи їхньої особистої зони комфорту, а для нас зони безпеки.
Милі мавпенята, коли їх зграя, втрачають страх і якщо Ви на них замахуєтеся або кидаєте чимось, або ж просто несете смачньке і не ділитеся – можуть вести себе агресивно і напасти. Слони чи будь-які інші тварини теж не люблять наглості, коли їм тим фотоапаратом або мобілкою мало в око не залазать.
Комарі, змії, павуки і інша нежить є, але в нормальних готелях ви їх не побачите, у нас теж змії є, але по місті не лазять – висновок: у джунглях чи глибоких селах, які практично самі близько до лісу або джунглів можна зустріти будь – кого, це їх природнє місце життя, але у містах ні. В крайньому разі я за шість років життя, змій, окрім вказаних місць не зустрічала.
Комарі – та ж система, нормальний готель піклується про своїх відвідувачів, тому фумігатори проганяють комах, десь протимоскітні сітки на вікнах, а хто хоче жити за 5$/ніч – не дивно, що говорять про комарів, як про стихійне лихо.
Сонцезахист обов*язково, навіть *якщо Ви ніколи не згораєте*, друзі це тропіки, погляньте навкруг на людей і прикиньте в голові який рівень меланіну має бути в шкірі щоб не згорати. Висновок: сонцезахист якісний не нижче SPF40.
Культура поведінки, мораль і виховання. Друзі *В чужий монастир зі своїм уставом не йдуть*, тобто поважаємо традиції, звичаї і культуру іншого народу. Хоч цейлонці і дуже толерантні до туристів, але все ж таки не треба ходити в купальнику по місту, бо жарко, тут так не прийнято. В храми, якщо плануєте відвідати візьміть з собою довгу спідницю або ж сукню, перед храмом зазвичай роззуваються. Якщо на Вас хтось звертає сильно увагу, особливо таке може бути у селах, не реагуйте негативно, це проста цікавість, поклавши руку на серце скажу, у Львові на індусів і африканців вже ніхто не звертає уваги, а у селі?….от – от і я про те ж. Висновок: не соромте свій народ, будьте ввічливими, поважайте всіх людей навіть якщо Ви з ними не згідні.
Чи крадуть речі? -ні, спокійно проживайте у свому готелі чи гестхаусі, адміністрація і власники дуже дбають про репутацію закладу. Звичайні люди, жителі Шрі-ланки, теж не злодії по своїй натурі, але не забуваємо, що всюди є виключення з правил, тож просто будьте уважними.
Чи потрібно робити якісь додаткові прививки? Впринципі – ні, Шрі-ланка не є небезпечною країною в плані захворювань і епідемій, але якщо є бажання, то будь ласка. Висновок: на даний момент ніхто нікого нічого не заставляє, ваше здоров*я в Ваших руках.
Золото і дорогоцінне каміння, можна купляти і везти , але обов*язково потрібно мати чек. Висновок: завжди беріть і зберігайте чеки до будь-яких великих або дорогоцінних речей придбаних на Шрі-ланці.
Якщо Вас нудить у транспорті – візьміть з собою таблетки від нудоти, на Шрі-ланці майже вся дорога, особливо в горах- серпантин.
БЕЗПЕКА!!! Друзі, я все розумію, фото для інстаграму і фейсбуку чи будь-яких інших соцмереж, вимагають багацько кадрів в найкрасивіших місцях, так званих *інстаграмних*, але дуже часто туристи наражають себе на небезпеку за ради такого фото. Рейтинг небезпеки очолюють водопади. Уявіть собі, побачили Ви дивовижне місце для фото – виступає над водопадом, каменюка міцна – точно не впаде. Ну все, ліземо….аж десь на половині шляху Ви з жахом розумієте – руки втомилися, ноги мліють, каміння дико слизьке, що робити ??? ні в зад ні в перед вже сил рухатися нема! Або другий варіант – Ви таки видерлися на той стрімчак, а там, знову ж таки слизько, втомнена нога просто з*їхала і все….
Можу розказати і про туристку – альпіністку з Німеччини, яка не повернулася додому і ще багато страшилок, але цей розділ якраз призначений для того, щоб цього уникнути.
Стрибати в водопади з висоти теж не можна! Ви поняття не маєте що під водою. Вийнятки становлять лише місця де гід це дозволяє.
Далі – потяг, надзвичайно красивенний маршут, який входить у 10-ку найгарніших у світі, всі висуваються з вагонів і не дивно, я теж роками так їжджу, на місці зазначеному в квитку взагалі не сиджу. АЛЕ – тримайтеся міцно, за дітей відповідаєте головою, вони теж висовуються, в крайньому випадку хочуть. Завжди дивіться вперед руху потягу – стовбур, листя, гілка, камінь, тунель може з*явитися в будь-яку хвилину, а Ви висячи в повітрі і розглядаючи пейзаж позаду або сконцентрувавшись на фото не помітили наближення небезпеки. Нажаль з впертою періодичністю на залізниці травмуються, гинуть туристи, які не привичні до такого кайфу в потязі.
Висновок: *Береженого, Бог береже*